W sprawie SkiArena Szrenica

Arkadiusz Wichniak
Burmistrz Miasta
Szklarska Poręba

Szklarska Poręba, 30 stycznia 2007 r.

Szanowny Panie!

Z niepokojem obserwujemy brak postępów w sprawie rozbudowy infrastruktury narciarskiej na Szrenicy. Jest to dla nas niezrozumiałe, w sytuacji, gdy wszystkie środowiskowe warunki stawiane przed inwestorem zostały już wykonane. Jest porozumienie ze środowiskami ekologicznymi, na inwestycje wyraża zgodę Karkonoski Park Narodowy,  niestety nie ma wciąż decyzji Ministra Środowiska.
Po naszych dotychczasowych doświadczeniach, mamy prawo obawiać się, że decyzja może nie zostać podjęta nawet w tym roku, mimo, że jesteśmy u jego progu. Odnosimy wrażenie, że władze centralne nie rozumieją, nie chcą zrozumieć, lub być może nawet celowo robią wszystko, aby nie dopuścić do wydania decyzji. Nie mamy tu na myśli Ministra Środowiska, lecz ministerialnych urzędników.

Szanowny Panie!

Podczas kampanii wyborczej Pan jak i członkowie komitetu wyborczego „Teraz Szklarska Poręba”, wielokrotnie zwracaliście uwagę na nieudolność poprzednich władz, które nie
lobbowały w Warszawie na rzecz inwestycji narciarskiej na Szrenicy. W imieniu członków stowarzyszenia Lokalnej Organizacji Turystycznej wyrażam nadzieję, że w najbliższych tygodniach doprowadzi Pan do pozytywnego zakończenia tej sprawy.


Z poważaniem,

Dariusz Michalak
Przewodniczący L.O.T.