Warszawa bliżej Szklarskiej Poręby

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pendo

Koleżanki i koledzy, narciarze z aglomeracji warszawskiej są dla wszystkich stacji narciarskich najważniejszymi klientami, ponieważ wg badań rynku narciarskiego jest to ponad 30% czynnych narciarzy w Polsce.

Bardzo ważnym argumentem dla przeprowadzenia bardziej zintensyfikowanej akcji promocyjno-marketingowej jest fakt oddania do użytkowania drogi ekspresowej S8, dzięki czemu czas przejazdu wynosi teraz ok. 5 godzin, oraz uruchomienia przez PKP Intercity połączenia Express InterCity Premium (Pendolino) na trasie Warszawa Jelenia Góra o bardzo dobrym popołudniowym czasie odjazdu z Warszawy i czasie przejazdu tylko 5,5 godziny.
Do Szklarskiej Poręby można teraz dojechać szybciej i bardziej komfortowo (mniej stresu na drodze) niż do Zakopanego – tradycyjnego kierunku zimowego wypoczynku mieszkańców Warszawy.
Dostępność komunikacyjna (czas dojazdu) jest dla polskiego narciarza na drugim miejscu po pewności śniegu kryterium wyboru stacji narciarskiej.

Dlatego też, uczestniczyliśmy w promocji woj. dolnośląskiego w czasie 2 weekendów na Stadionie Narodowym, wydaliśmy specjalnie na tą prezentację katalog LOT z ofertą zimową w którym zaproponowaliśmy bezpłatne strony dla dwóch przewoźników - PKS POLONUS i PKP Intercity.

W wyniku tych działań (także wcześniejszej współpracy referatu promocji z Polonusem, oraz zorganizowanego przez nas skomunikowania PENDOLINO dojeżdżającego do Jeleniej Góry z Szklarską Porębą) nawiązaliśmy współpracę w celu wypracowania modelu wspólnych działań marketingowych i promocyjnych.

bus

W dniu 9.12.2016 r. spotkaliśmy się z szefostwem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej „POLONUS” S.A w sprawie wspólnych działań marketingowych wykorzystujących możliwości naszego miasta i firmy której tabor kursuje po Warszawie i całym kraju.

Przedstawiliśmy wzajemnie możliwe formy działania. I tak:
POLONUS może dystrybuować nasze materiały na swoich liniach, oraz na dworcu Warszawa Zachodnia przez który miesięcznie przewija się ok. 200 tys. pasażerów, możliwe jest też wyświetlanie naszego filmu reklamowego na centralnym wyświetlaczu dworcowym, obrandowanie autobusów obsługujących linie z Warszawy do podwarszawskich miejscowości, reklama na platformie internetowej i w piśmie pokładowym rozdawanym pasażerom (w ostatnim nr była już reklama naszego miasta przygotowana przez LOT i sfinansowana przez miasto). Część z tych działań w ramach barteru, część z dużymi upustami.

sd2

SZKLARSKA PORĘBA może zamieścić informacje (banery) na stronach internetowych miasta, LOT, partnerów (przedsiębiorców zrzeszonych w LOT), bilbordy, banery na mieście, u partnerów i w czasie imprez organizowanych przez miasto lub LOT. Dystrybucja materiałów informacyjnych u partnerów.

Dogrywane są teraz szczegóły ewentualnej trójstronnej umowy (POLONUS, LOT i MIASTO), dlatego pilnie potrzebujemy informacji od was, kto chce uczestniczyć (info na stronie internetowej, wyłożenie materiałów informacyjnych) we wspólnej akcji marketingowej. Myślę, że w barterze możemy dużo zyskać.

sd

14 grudnia w zarządzie PKP Intercity rozmawiałem o podpisaniu trójstronnego porozumienia o współpracy w zakresie wspólnego promowania się (PKP Intrcity, LOT i Miasto). W trakcie spotkania dograliśmy szczegóły porozumienia (jest w podpisie u Burmistrza), oraz przedstawiliśmy sobie wstępnie możliwości wspólnej promocji. PKP Intercity ma duże możliwości i deklaruje to stosownym zapisem w porozumieniu:
„W ramach współpracy, o której mowa w § 1, PKP Intercity deklaruje w szczególności możliwość:

rozpowszechniania katalogów /folderów / ulotek/ filmów reklamowych w zakresie projektów promocyjnych w ramach dostępnych nośników i środków przekazu w PKP Intercity,
wspólnej organizacji spotkań i imprez mających na celu promowanie nowych produktów lub ofert turystycznych, inwestycyjnych, oświatowych czy kulturalnych,
pomocy w realizacji innych działań Urzędu Miasta i LOT uzgadnianych pomiędzy stronami w trybie roboczym, a sankcjonowanych w formie aneksów do porozumienia.”

PKP IC wstępnie zaproponowało, że na obwolutach na biletach (w lutym) ukazała się reklama Szklarskiej z ofertą zimową PKP IC, a także, że możliwe jest promowanie na wyświetlaczach partnerów, którzy udzielą rabatów dla klientów PKP IC. Te i pozostałe działania będą dogrywane w oddzielnych umowach.

pendo2

Biorąc pod uwagę tak duże możliwości jakie ma PKP IC, oraz czas (żeby promocja zimy nie była już po) proszę o pilne zgłaszanie akcesu do wspólnej promocji z PKP IC (rabat, baner na stronie internetowej, dystrybucja materiałów reklamowych).
Zgłoszenia proszę wysyłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Sokoliński