Wiceminister sportu i turystyki i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej przyjeżdżają na nasze zaproszenie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk wezmą udział w konferencji, którą organizuje Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie. Spotkają się z przedstawicielami branży turystycznej i sportowej. Będą na Letnim Biegu Piastów i 49. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej.

 Karkonosze panorama

Turystyka w Karkonoszach, Górach Izerskich i Kotlinie Jeleniogórskiej jest dominującym działem gospodarki regionu. Aby móc się rozwijać i skutecznie konkurować, chociażby z sąsiadami zza granicy, niezbędne jest usunięcie istniejących barier i ograniczeń w rozwoju branży turystycznej. Przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy z naszego regionu diagnozując istniejące bariery rozwoju widzą potrzebę zmian w istniejącym prawie, aby te ograniczenia usunąć.

Dodatkowo będziemy dyskutować i szukać rozwiązań systemowych związanych z finansowaniem promocji miast i regionów turystycznych. Od wielu lat przedsiębiorcy z branży turystycznej postulują, aby znaleźć rozwiązanie dla ich zdaniem rozproszonej i przez to mało skutecznej promocji miast i regionów turystycznych. Jednym z proponowanych rozwiązań jest utworzenie lokalnych funduszy promocji w części finansowanych z wpłat turystów w ramach opłaty miejscowej oraz opłat wnoszonych przez przedsiębiorców w ramach swoich funduszy marketingowych.

Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia 2016 r. o godzinie 15:00 w INTERFERIE Sport Hotel Bornit.