Zimowy Narodowy, czyli zabiegamy o warszawskich narciarzy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 28-29 listopada i 5-6 grudnia 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował prezentację oferty na sezon zimowy 2015/2016 dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Areną tego wydarzenia był Stadion Narodowy. Nie zabrakło tam przedstawicieli LOT-u. Z propozycji wspólnej organizacji, wysłanego do właścicieli większych stoków narciarskich, odpowiedziała tylko firma Sudety Lift.

DSC03792
Prezentacja zorganizowana była po raz drugi - po sukcesie zeszłorocznej, w tym roku, tak, jak w poprzednim, w czasie dwóch weekendów przewinęło się ponad 40 tys. osób. Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego propozycję uczestnictwa w tej prezentacji.

DSC03784
Narciarze z aglomeracji warszawskiej są dla wszystkich stacji narciarskich najważniejszymi klientami, ponieważ wg badań rynku narciarskiego stanowią ponad 30% czynnych narciarzy w Polsce. Bardzo ważnym argumentem dla przeprowadzenia bardziej zintensyfikowanej akcji promocyjno-marketingowej na terenie stolicy i okolic jest oddanie do użytkowania drogi ekspresowej S8, dzięki czemu czas przejazdu z Warszawy w Karkonosze wynosi teraz ok. 5 godzin. W efekcie do Szklarskiej Poręby można teraz dojechać szybciej i bardziej komfortowo (mniej stresu na drodze) niż do Zakopanego – tradycyjnego kierunku zimowego wypoczynku mieszkańców Warszawy. Podróż pociągiem trwa około 7.5 godz.

DSC03345
Dostępność komunikacyjna (czas dojazdu) jest dla polskiego narciarza na drugim miejscu, po pewności śniegu, pod względem kryteriów wyboru stacji narciarskiej. Wedle naszego rozeznania warszawiacy mają bardzo niską świadomość tego faktu. Dlatego tak ważne było dla nas pojechać do Warszawy i przy okazji prezentacji na Narodowym poinformować licznie odwiedzających nasze stoisko, że mogą do nas dotrzeć znacznie szybciej, niż kiedyś.

DSC03353
Nasz wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu firmy Sudety Lift. Składamy podziękowania także dla: Karkonoskiego Parku Narodowego, Referatu Promocji UM i Term Cieplickich, które aktywnie wsparły nas podczas prezentacji: materiałami i pomocą osobową.
Jesteśmy przekonani, że wspólna oferta produktowa członków LOT zwiększy w sposób znaczący ilość klientów z Warszawy i okolic.