LOT o drastycznej podwyżce cen wody i zrzutu ścieków dla przesiębiorców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Większość przedsiębiorców nie zwróciła uwagi na nowe taryfy opłat za wodę i ścieki, ponieważ była podana z informacją, że generalnie podwyżka jest niewielka (o niecałe 3%). Ponadto przy uchwałach dotyczących dopłat nie podano w Miejskim Biuletynie Informacyjnym nr 01/16 informacji, że dopłaty dla przedsiębiorców w przeciągu roku obniżono z 8 zł do 2 zł, co skutkuje wzrostem cen o prawie 30 %.

Wielu z nas dopiero przy rachunkach wyższych prawie o 1/3 spostrzeże, że nastąpiła drastyczna podwyżka i dopiero teraz zacznie podejmować dalsze działania związane z racjonalizacją zużycia wody.

Tak duży wzrost cen wody i ścieków niewątpliwie odbija się na rentowności prowadzonej działalności i dlatego dziwi nas, że władze naszego miasta nie próbowały konsultować tych decyzji z branżą turystyczną, a po wprowadzeniu nowych dopłat nie raczyły nawet nas o tym poinformować.

Wątpliwym pocieszeniem dla naszych wyższych rachunków będzie zapewne informacja z uzasadnienia uchwały: „Wysokość dopłat została ustalona na podstawie możliwości finansowych Miasta z uwzględnieniem wydatków związanych z planowanym zakupem środka komunikacji zbiorowej i kosztami jego utrzymania.”

derty 144