Narciarstwo biegowe na Białej Dolinie i Osiedlu Huty

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Lokalna Organizacja Turystyczna od sezonu 2011/2012 zimowy utrzymuje narciarskie ścieżki przy pomocy skutera śnieżnego otrzymanego w użyczenie od portalu „Na biegówkach”. Łączą one dworzec „HUTA” i Mini Centrum „Biała Dolina” z trasami przygotowywanymi ratrakiem przez Stowarzyszenie „Bieg Piastów”.

 

biala dolina scieszki

Wykonano dwufunkcyjną wyciskarkę śladu narciarskiego, umożliwiającą przygotowanie jednego śladu dla narciarzy biegowych i drugiego dla biegaczy oraz spacerowiczów .

Staramy się utrzymywać równoległą ścieżkę bez wyciśniętego śladu narciarskiego, bo biegacze i spacerowicze często zadeptywali ślad narciarski.

SAM 1963

Tegoroczny sezon narciarski był długi i utrzymanie ścieżek narciarskich wymagało dużego nakładu czasowego. Ze względu na bardzo duże koszty utrzymania ratrakiem tras prowadzących do Białej Doliny i Osiedla Huty, trasy te po zakończeniu „Biegu Piastów” utrzymywane były do końca sezonu tylko naszym skuterem śnieżnym.

W przyszłym sezonie narciarskim planujemy uruchomienie parkingu na terenie dworca „Huta” i wykorzystanie pomieszczeń „Orlika” na Białej Dolinie dla potrzeb narciarstwa biegowego .