Spotkanie branży turystycznej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie, zaprasza przedstawicieli firm pracujących w branży turystycznej, (lub zamierzających założyć działalność), hoteli, pensjonatów, agroturystyki, restauracji  i biur podróży itp. na OTWARTE SPOTKANIE:

•    Kiedy?:  czwartek 3 września 2009 o godz: 17.00
•    Gdzie?: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej - MOKSiAL   (Biała Dolina - budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2, ul Słowackiego 13)
•    Czas trwania: ok. 2 godzin

Program spotkania:
1.    Prezentacja nowej pralni tunelowej dla hoteli i gastronomii firmy „Impel Perfecta” oraz profesjonalnych środków utrzymania czystości dla HoReCa firmy Buzzil
2.    Informacja mecenasa Leszka Morawskiego na temat organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi. (takich jak ZAIKS, STOART, SPATIV, ZKI itp.)
3.    Sprawy różne związane z działalnością turystyczną

Ad 1.
Firma Impel Perfekta Sp. z o.o. oferuje zintegrowane usługi pralnicze. Wywodzi się ze struktur dwóch korporacji outsourcingowych – polskiej Grupy Impel oraz niemieckiej Grupy Perfekta.
Wieloletnie doświadczenie oraz bogata wiedza w branży pralniczej obu firm umożliwia świadczenie usług pralniczych na najwyższym poziomie, dostosowanym do różnorodnej specyfiki działalności naszych Klientów.

Ad 2.
W ostatnich miesiącach nasiliły się korespondencje do hotelarzy i restauratorów od różnych organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi  m inn od
- Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
- Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych (SAWP)
- Związek Producentów Audio-Video (ZPAV)
- Związek Stowarzyszeń Artystów Wykonawców (STOART)
- Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF)
itp. (jest ich razem ok.14).
Żądają one podpisywania umów i comiesięcznych opłat od hotelarzy i restauratorów za odtwarzanie muzyki w restauracji, telewizory w pokojach, plakaty w restauracjach i hotelach itp. Pan mecenas Leszek Morawski przedstawi aktualny stan prawny i zaproponuje rozwiązania tego tematu dla restauratorów i hotelarzy

Ad 3.
Osoby, które chciałyby zabrać głos na ważne tematy dla działalności branży turystycznej w Szklarskiej Porębie, proszone są o zgłaszanie swoich propozycji przed spotkaniem.. O przyznaniu głosu do wypowiedzi decyduje prowadzący spotkanie.