Oświadczenie Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie w sprawie referendum nad odwołaniem burmistrza i rady miasta

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Lokalna Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem przedsiębiorców. Pracujemy w branży, która jest głównym źródłem dochodów Szklarskiej Poręby. Choć jesteśmy organizacją apolityczną, to w sytuacji, gdy polityczne gry zagrażają naszej pracy, nie możemy być bierni. Dlatego Lokalna Organizacja Turystyczna źle ocenia zapowiedź przeprowadzenia w mieście referendum. Inicjatorów referendum wzywamy do podjęcia rozmów z władzami miasta, bez wciągania w konflikt tych, którzy chcą pracować i żyć w Szklarskiej Porębie.

Wszyscy mamy prawo nie zgadzać się z decyzjami podejmowanymi przez władze, ale to nie jest jeszcze powód, aby organizować referendum. To narzędzie demokracji powinno być wykorzystywane w sytuacjach skrajnych, kiedy zagrożony jest byt gminy. Tymczasem takiego zagrożenia nie ma. Wręcz przeciwnie. To referendum zagraża najważniejszym miejskim inwestycjom. Z wielkim niepokojem odebraliśmy informacje, że może ono zakłócić przebieg budowy nowej kolejki linowej na Świąteczny Kamień. Na wyciąg ten czekamy już od wielu lat, budowa systemu dośnieżania na całej SkiArenie Szrenica spowoduje, że nawet podczas mało śnieżnych zim będzie można jeździć na nartach. Jeśli referendum zastopuje tę inwestycję, to dla Szklarskiej Poręby będzie to wielki cios.
Lokalna Organizacja Turystyczna z zadowoleniem przyjmuje informacje, że w mieście powstają nowe atrakcje turystyczne wzbogacającą naszą ofertę, zwłaszcza oferujące rodzinną rozrywkę. Brakowało nam dotychczas oferty dla dzieci. Dlatego czekamy na kolejne takie inwestycje.
Zdajemy sobie sprawę, że opowiadając się przeciwko referendum, nastawiamy się na ataki przeciwników dotychczasowych władz. Ale nie możemy przyglądać się jak grupa osób, próbuje niszczyć nasz dorobek, dla swoich interesów. Dlatego wzywamy wszystkich mieszkańców Szklarskiej Poręby, którym zależy na rozwoju miasta i jego przyszłości, aby kategorycznie odmawiali podpisywania list poparcia dla referendum. Pamiętajmy, że do dzisiaj odczuwamy skutki poprzedniego referendum. Szklarska Poręba potrzebuje dzisiaj spokoju i pracy. Wówczas znów będziemy w gronie górskich liderów.

Lokalna Organizacja Turystyczna
Szklarska Poręba 3 września 2008r.